Historie kapely se začíná psát v roce 1997. Tehdy ze solidního základu kapel Jen Tak Revival a Útlum povstal BLACKJACK. Tedy Sláva Podhráský na mandolínu, Ríša Podhráský na basu, Martin Kratochvíl na banjo a Ondra Plucha na kytaru. V devadesátém devátém s námi začal hrát na banjo Martin Kubec. Od výměny obou Martinů jsme dodnes pořád stejná parta. A již mnoho let příležitostně doplňuje harmonii a rytmus Blackjacku vynikající Ondra Kozák svým houslovým smykem.

Tolik let dřiny, potu a slz při pravidelném zkoušení nám vyneslo možnost zavítat s naší muzikou na festivaly nejen v České, Slovenské, Maďarské, Německé a Irské Republice, ale i v království Nizozemském, Dánském a Spojeném. Ve Francii jsme v roce 2011 dosáhli dosavadního vrcholu – vítězství v prestižní mezinárodní soutěži kapel na La Roche-sur-Foron Bluegrass Festival. Nejprestižnějším vystoupením pro nás byla účast na severoirském Appalachian & Bluegrass Music Festival v Omagh v roce 2010 po boku např. Gibson Brothers, Dale Ann Bradley a Davida Holta.

Jsme také pravidelným účinkujícím na nejstarším evropském bluegrassovém festivalu Banjo Jamboree a potkat nás můžete na mnoha dalších akcích – jak festivalech, tak klubových vystoupeních. Přehled nadcházejících koncertů naleznete zde.

Posluchači mají šanci Blackjack slyšet na čtyřech CD a také na kompilacích z několika festivalů. CD jsou k dostání na našich vystoupeních.

Na záznamy z našich vystoupení se můžete podívat v části Hudba a nebo na našem YouTube kanálu. Tam si můžete poslechnout také naše nahrávky – jak ze studia, tak raritní záznamy živých vystoupení. A další videa ze života kapely.

Pro další novinky a zajímavosti navštivte náš Facebook.

Přes pokročilou délku existence našeho hudebního tělesa i přes všechny životní události, které jsme spolu za ty roky společně prožili (svatby, narození dětí, stěhování, rekonstrukce, úmrtí, kulatiny) nás muzika nepřestává bavit a naše nadšení se snažíme předat posluchačům naším bluegrassem na pomezí tradičního a moderního stylu.

V souvislosti s názvem kapely neuškodí něco karetních pravidel:

Cílem hráče (případně hráčů, protože jich může hrát několik současně) ve hře Black Jack je porazit krupiéra tak, že bude mít vyšší součet karet než krupiér a současně nepřetáhne součet 21.

Co se týká doby trvání, tak jsme 21 už dávno přetáhli. Jsme tak sice trop, ale přesto jsme neprohráli.


Martin Kubec – banjo, zpěv

Ondřej Plucha – kytara, zpěv

Sláva Podhráský – madolína, zpěv

Richard Podhráský – kontrabas, zpěv

Ondra Kozák – housle

www.ondrakozak.com